Chairman

Robert Bushwaller, AECOM          


Immediate Past Chairman

Megan Dunn, ADE, Inc.


President

Ted Stalnos, CAIC


Vice-Chairman, Chair of Strategic Planning Committee

Rucker Odem, ArcelorMittal 


Chair of Economic Development & Policy Committee

Bill Hasse, Hasse Construction 


Co-Chairs of Human Resources Committee

Kristin Perales, People Against Dirty/Method

Mark Gwizdalski, Sherwin Williams
 

 


Chair of Membership & Services Council

Jim Dunne Op2mize Energy


Chair of Transportation Committee

Clayton Harris III, IL Int'l Port District


Treasurer

Lou Leonardi, Beverly Bank & Trust 


Secretary

Tom Van Etten, Ozinga Chicago RMC, Inc.


Vice Presidents

Tom Livingston, CSX Corp.                                                   David Dillon, Dillon & Nash, Ltd.  

Edward Garner, First Midwest Bank                                     Tony Reinhart, Ford Motor Co.          

Michele Netherton, Ingalls Occupational Health                John Czulno, Naylor Pipe Co.  

Mark O'Malley, Paket Corporation                                       Bill Cullen, Sharlen Electric                                     

Albert Raffin, Raffin Construction

Board Members

Jackie Rouse, Advocate Trinity Hospital                             Frank Igleski, Akers Packaging                       

 Ann Zang, Alsip MiniMill                                                      Jorge Farr-Aguilar, Antek Madison Plastics           

Eric Darlinger, Asphalt Operating Services of Chicago     Elayne Granger, AT&T

Gerald Kurelko, Atlas Tube                                                 Thomas Keilman, BP America                                           

Simon Beemsterboer, Calumet Transload RailRoad           Robert Littlefield, Chicago Magnesium Casting  

David Doig, Chicago Neighborhood Initiatives (CNI)         Jim Kvedaras, CN        

Tiffany Chappell Ingram, ComED                                        Keith Evans, CRRC Sifang America, Inc.                   

Lucia Ballog, Dart                                                                Matthew Bourgeois, Finkl Steel                                         

Michelle Stickle, Flex-N-Gate Chicago                              Jim Boguslawski, Gelita USA-Chicago               

Pete Rotundo, KCBX Terminals Company                         Timothy Berens, Kinder Morgan Liquid Terminals

Mary Margaret Cowhey, Land and Lakes                          Robert Fimbianti, Linear Electric           

Mike Martino, MB Financial Bank                                      Kristine Shields, MetroSouth Medical Center

Darice Wright, Moraine Valley Community College         Herbert Smith, Norfolk Southern Corporation       

Cheryl Freeman-Smith, Olive Harvey College                 Craig Schmidt, Prairie State College     

 Julie Lopez, Polyair Corp.                                                Greg Sweigert, RACO Industrial 

  Hal Tolin, Reserve Management Group                         Dr. Eduardo Garza, Richard J. Daley College 

William Sandrick, Sandrick Law Firm, LLC.                       Andy Hixson, Skyway Cement

Donald Manning, South Suburban College                     Marcia Nicholson, Urban Partnership Bank

Michael Batilaran, US Bank                                             Jeff Kahn, Whiting Corporation